Czy warto kupić kaktusa?

cactus-1149784_1920Rośliny doniczkowe jako ozdoba

Rośliny doniczkowe z każdym rokiem zyskują na popularności. Klienci zakładów florystycznych i sklepów ogrodniczych mają w dzisiejszych czasach naprawdę ogromny wybór. Zakupić bowiem można nie tylko pospolite paprotki czy kaktusy, ale również drzewka szczęścia i wiele innych ozdobnych przedmiotów, które z niewielkim nakładem pracy możemy wyhodować w swoim domu.

 

 

Czy nadal warto kupić kaktusa?

Kaktusy. Czy warto w dzisiejszych czasach ozdabiać nimi mieszkanie, czy tego typu „zabiegi upiększające” są już zwyczajnie niemodne? Eksperci z kwiaciarni internetowej w Białymstoku twierdzą, że gatunek kaktusa powinien zostać odpowiednio dobrany do miejsca, w którym chcemy go umieścić. Warto dodać, że są to kwiaty, które nie wymagają szczególnej opieki, a większości wystarczy mała ilość wody od czasu do czasu. Kaktusy można kupić w różnych rozmiarach, długościach, odcieniach, a także z różnym rodzajem kolców i kwiatów. Nie ma problemów z dopasowaniem odpowiedniego rodzaju do wyjątkowo nowoczesnego pomieszczenia, jak również tego, urządzonego w klasycznym stylu.

Wystawa kaktusów w naszym mieście!

W 2011 roku na terenie Białegostoku odbywała się wystawa kaktusów, gdzie można było obejrzeć swój ulubiony gatunek oraz spotkać wiele ciekawych egzotycznych odmian. Prócz ogólnodostępnych roślinek, prezentowane były kaktusy odporne na mrozy, z ogromnymi kwiatami lub cierniami. Mamy nadzieję, że organizatorzy pomyślą o wszystkich, którym nie udało się załapać na wystawę i zorganizują kolejną edycję, w której każdy mieszkaniec będzie mógł poznać naturę tych niezwykle ciekawych roślin.

P. M.

Rodzaje kwiatów

summer-1288544_960_720W tej kategorii postaramy się umieszczać wyłącznie artykuły poświęcone konkretnym rodzajom kwiatów. Z naszego doświadczenia wynika, że edukacja w tym zakresie jest bardzo przydatna podczas kupowania kwiatów w kwiaciarni np. z okazji urodzin teściowej lub dnia kobiet organizowanego w miejscu pracy.

Nie muszą mieć Państwa pojęcia o tym, jakie kwiaty będą odpowiednie i co symbolizują. Przecież nikt nie uczy tego w szkołach, a jest to bardzo ważny element wskazujący na wysoką kulturę osobistą. Dzięki naszej wiedzy, postaramy się szczegółowo wyjaśnić przeznaczenie poszczególnych gatunków oraz opisać je w sposób wyjątkowy. Dzięki przyjemnym dla oka zdjęciom, nie będą już Państwo mieli trudności z rozpoznaniem kwiatów w zakładach florystycznych!

Pielęgnacja kwiatów

hyacinth-747131_1920Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak ważna jest pielęgnacja kwiatów. Przepiękna kompozycja za kilkaset złotych będzie całkowicie bezużyteczna, jeśli nie zadbamy odpowiednio o ich dobrą kondycję. Podlewanie, przycinanie końcówek i odpowiednia temperatura to tylko niektóre z metod pielęgnacji naszych roślin. W tym dziale postaramy się przekazać Państwu nasze porady i pomóc utrzymać Państwa roślinki w jak najlepszym stanie!